Krok II - Využití NSK u popisu pozice a náplně práce

Jak vytvořit/upravit náplň práce zaměstnanců

Postup:

Po vyhledání povolání odpovídajícího dané firemní pozici v katalogu NSP (tj. registr všech povolání na webové adrese http://www.nsp.cz/, dále jen katalog NSP) se zobrazí seznam typických pracovních činností pro dané povolání. Firma pak přejímá všechny či jen některé činnosti a vytvoří/upraví náplň práce přímo odpovídající jejím potřebám.

Po vyhledání profesní kvalifikace (PK) odpovídající dané firemní pozici v katalogu kvalifikací NSK (tj. registr všech profesních kvalifikací na webové adrese http://www.narodnikvalifikace.cz/, dále jen katalog kvalifikací NSK) se zobrazí kvalifikační standard, v němž firma nalézá další inspiraci pro vznik kompletní náplně práce. Příkladem je náplň práce asistentky se seznamem činností stanovených firmou tak, že je převzala z NSP a NSK (ty jsou vyznačené červeně).

Příklad:

Pracovní činnosti povolání Asistentky popsané v NSP:

 

Kvalifikační standard PK Asistentky popsaný v NSK:

Asistent/ka - náplň práce s využitím NSP a NSK

 

Jak vytvořit/upravit popis pracovní pozice

Postup:

Po vyhledání PK odpovídající dané firemní pozici v katalogu kvalifikací NSK se zobrazí kvalifikační standard. Firma jej přejímá celý nebo jeho část pro vytvoření či úpravu svých popisů pozic. Příklad vytvoření popisu pozice elektromechanika pro chladicí zařízení ukazuje kombinaci vlastních požadavků na znalosti s požadavky převzatými z NSK (ty jsou vyznačené červeně).

Příklad:

Operátor výroby - pracovní pozice